Jdi na obsah Jdi na menu
 


MOSS Moderní Systém Stravování

Popis Moderního ozdravného systému stravování MOSS​SPCN

Současný stav

Vědci došli k celkem jednoznačnému závěru, že hlavní příčinou vzniku civilizačních nemocí je nejméně z 80 % pravidelná konzumace průmyslově vyráběných potravin. Chybí základní osvěta o příčinách civilizačních nemocí spočívajících ve výživě. Lidé by měli vědět, že mikrovýživové látky poklesly v zemědělských půdách za posledních 50 let nejméně o 80% a dále se ničí při výrobě potravin. Spolu s tisíci přidávanými umělými přísadami tvoří z dlouhodobého pohledu vražedně nebezpečnou kombinaci pro zdraví. Nebezpečnou z toho důvodu, že se dlouho nic neděje. Často trvá mnoho let, než se v organizmu naruší naše přirozené samočisticí a samoopravné funkce a vznikne nemoc. S nepříliš velkou nadsázkou lze tvrdit, že špatné stravování je nebezpečnější než kouření. Navzdory rostoucím investicím do zdravotnictví, které přesahují ekonomické možnosti státu  snahám o zlepšení zdravotní péče, zdravých lidí nepřibývá. Přibývají naopak nemocní.

Jednou z nejschůdnějších cest nápravy se jeví dlouhodobé používání komplexních ozdravných potravin vyvinutých tak, aby potřebné látky přidávané do běžného jídla zabezpečovaly podmínky pro správnou činnost buněk našeho organizmu. Z tohoto požadavku vychází ozdravný program Moderního ozdravného systému stravování (MOSSSPCN), vyvinutý v SPCN. Program MOSSSPCN je také v souladu se stále populárnějším evropským projektem Komplementární a alternativní medicíny (Complementary and alternative medicine - CAM), kterou zde vyhledává stále více lidí, protože nemá nežádoucí vedlejší účinky léčby a je vhodný i pro zkvalitnění prevence.

Při dodržování ozdravných opatření SPCN v oblasti osobní prevence, ozdravný program  MOSSSPCN umožňuje nastavení organizmu na úroveň blížící se k hranici, kde již civilizační nemoci nevznikají. K této hranici se blíží některé vysokohorské a pralesní přírodní národy.

   

Program MOSSSPCN sestává ze čtyř nedílných částí:

 

    1. Osvěta

Základní činností Sdružení prevence civilizačních nemocí – SPCN je osvěta. SPCN poskytuje informační podporou. Pořádá veřejné cykly přednášek o osobní prevenci, je garantem školící činnosti. Rozvíjí myšlenky zdravého životního stylu formou letáčků, brožurek, veřejných přednášek a školení v „Centrech prevence SPCN“ pro členy i pro veřejnost. Od roku 2010 SPCN zavedlo vzdělávací kurz Potravinové medicíny SPCN postaveného na základě kurzu Buněčné medicíny Institutu Buněčné medicíny Dr. Matthiase Ratha v Kalifornii. Náklady na lékařskou péči rostou, zatímco nemocných přibývá. Čekací doby se nezkracují. Dnes je běžná operace oka, výměna kloubů, transplantace, kardiostimulace, odstranění nádorů v mozku, chemoterapie, ale už není čas, ani zájem sdělit nám pacientům co dělat, abychom to nepotřebovali. Vzdělávací činnost SPCN klade důraz zejména na předávání informací nutných pro prevenci civilizačních nemocí již na základní a středoškolské úrovni s využitím sdělovacích prostředků a Internetu. SPCN připravuje návrh na doplnění školních osnov, jakož i návrh provádění preventivního screeningu na školách.

 

2.    Výběr a výčet vhodných a nevhodných potravin.                                                     

Výběr potravin u nichž je účelné konzumaci omezit: Do této skupiny patří potraviny výrazně poškozené výrobními technologiemi. Prvním varovným znakem jsou barevné krabičky nebo konzervy v obchodech se složením popsaným drobným nečitelným písmem. Typické poškození průmyslově vyráběných potravin je v odstraňování vlákniny a dalších důležitých mikro a makro živin a ostatních biologicky aktivních, fyziologicky potřebných složek z příslušné plodiny.

 

K potravinám z mikrovlnek

Je očividné, že mikrovlnné záření kromě „ohřívání“ dělá se zahřívanými látkami ještě něco navíc. Je zcela zjevné, že lidé, kteří si připravují jídlo v mikrovlnce, přijímají spolu s upravenou potravou ještě „cosi neznámého“. Ve stravě připravené mikrovlnami jsou pozměněné molekuly i přidaná energie. Obojí se v jídle při běžném tepelném zpracování nevyskytuje. Mikrovlnná energie vyzařovaná sluncem v podobě stejnosměrného infračerveného záření je přirozená. Uměle generované mikrovlny v mikrovlnné troubě mají charakter střídavého proudu a vyvolávají až miliardu a více zvratů polarity za sekundu v každé molekule potravy, na niž narazí. Za těchto okolností je tvorba nepřirozených molekul nevyhnutelná. Bylo pozorováno, že přirozené aminokyseliny jsou působením mikrovln doslova transformovány do forem jedovatých pro organizmus. Pro ty, kdo si chtějí uchovat pevné zdraví je k dispozici mnoho studií, které to potvrzují. Důležitá je například jedna studie ze Švýcarska ze které vyjímáme:

Dr. Hans Ulrich Hertel, zabývající se výživou, pracoval řadu let u velké švýcarské potravinářské společnosti obchodující v celosvětovém měřítku. Před lety byl propuštěn z práce, kvůli námitkám vzneseným vůči jistým zpracovatelským metodám, zbavujícím potraviny přirozených vlastností. Společně s kolegou, profesorem Laussanské univerzity, uveřejnili v roce 1991 zprávu o výzkumu, v níž oznámili, že potrava připravovaná v mikrovlnné troubě může pro naše zdraví představovat větší riziko než jídlo vařené obvyklým způsobem. V článku, který se objevil také v 19. čísle Journal Franz Weber, uvedli, že jídlo připravené mikrovlnami má na krev rakovinotvorné účinky. V článku byly zveřejněny i výsledky již zmíněného výzkumu. Obálku seriózního časopisu tehdy zdobil ponurý obrázek Smrtky nesoucí mikrovlnnou troubu. Závěr pak ukázal, že mikrovlnné vaření mění vnitřní skladbu živin v potravě tak, že se tyto změny projevují v krvi a mohou vyvolat degenerace v lidském organizmu. Na tomto výzkumu se podílel také Dr. Bernard H. Blanc z biochemické fakulty prestižního Švýcarského spolkového technologického institutu (ETH). Jiné výzkumné práce tyto závěry vehementně popírají.

 

Výběr zdravých potravin u nichž je účelné konzumaci zvýšit: Jsou to potraviny málo, nebo zcela nepoškozené výrobními technologiemi, běžné potraviny od vybraných výrobců, nejlépe z malovýroby, s důrazem na absenci konzervačních přísad a znečištění chemickými rezidui intenzivního zemědělství. První rozpoznávací znak. Relativně zdravé je to, co vyroste ze země nebo na stromech v místě bydliště a je to k mání bez dalších průmyslových úprav. Pěstitelé, členové SPCN, pěstují plodiny ekologicky. Mají k dispozici nechemická ekologická biokatalytická hnojiva BIOFERSPCN.

 

3. Důsledné nasazení účinných, vysoce komplexních ozdravných potravin programu MOSSSPCN

Upozornění. Konzumace ozdravných potravin zpočátku vyvolává zvýšenou detoxikaci organizmu a uvolňování nahromaděných cizorodých látek. Pro jejich vyplavení z organizmu je bezpodmínečně nutné dodržovat rovnoměrný pitný režim, alespoň 2 l čisté, nejlépe pramenité pitné vody v průběhu celého dne. Jinak může docházet k poškozování organizmu vlastními uvolněnými jedy, které organizmus nestačí vyloučit přirozenými cestami. To může vyvolávat nepříjemné pocity, jako například bolení hlavy, vyrážku nebo vyvolání nějakého starého zánětu, na který imunitní systém dříve neměl sílu. V tom případě se dávky snižují na polovinu (i méně) dokud potíže neodezní a potom se opět zvýší na původní úroveň. Nikdy se nevysazují zcela.

Ozdravné potraviny programu MOSSSPCN mají vždy práškovou formu a tvoří základ potravinové medicíny. Vyznačují se racionální skladbou. Vycházejí z vědeckého názoru na příčiny civilizačních nemocí na úrovni buněk. Jejich hlavní funkcí je doplnění všech dosud známých chybějících složek do každodenní stravy s ohledem na správnou výživu buněk. Jsou to vždy dobře využitelný komplex vláknin, vitamínů, stopových prvků, minerálních látek, bakterií mléčného kvašení, enzymů, deficitních druhů peptidů, tuků a sacharidů a dalších deficitních složek komponovaných do výživové synergie. Vědeckými metodami bylo nezpochybnitelně zjištěno, že každodenní systematickou, důslednou konzumací takovýchto potravin se vytváří správné podmínky pro fungování organizmu do té míry, že organizmu významně pomáhají omezit vznik civilizačních nemocí, resp. úspěšně vzdorovat jejich nástupu. Ozdravné potraviny programu MOSSSPCN obsahují pouze složky vlastní přirozené potravě, neobsahují žádné léčivé bylinné složky, ani nemají žádné vedlejší negativní účinky. Jejich snášenlivost s léky je úplná. Nevykazují žádné kontraindikace. Ozdravné potraviny programu MOSSSPCN neobsahují žádné nadstavbové stimulující, často léčivé přírodní složky jako káva, čaj, Guarana, Ženšen, Aloe Vera, Intra, Alveo, apod. Tyto vesměs výborné bylinné preparáty, nejsou a nikdy nebyly součástí běžné vyvážené přirozené potravy. Vyloučeny jsou jakékoliv geneticky modifikované složky.

 

Stručný popis ozdravných potraviny programu MOSSSPCN a jejich doplňků

 

Základní prostředek první volby (ZPPVSPCN)

Základním prostředkem je vysoce komplexní dietetikum VitaLife v 500g práškovém balení a jeho synergický doplněk sladkovodní řasa Chlorella v samostatném 500g balení. Pokud je konzumujeme současně, využíváme posilování jejich vzájemných účinků.

VitaLife je český preparát nahrazující vývojově nižší produkty jako například dříve uznávaný OX-Y-GEN. Je cílený na regeneraci celého trávícího a vylučovacího traktu s důrazem na acidobázickou rovnováhu, zaměřený na detoxikaci organizmu, očistu zažívacího traktu, normalizaci střevní mikroflóry a doplnění všech důležitých deficitních složek potravy nutných pro správnou funkci imunitního systému. Nové je uložení komplexu do živého prostředí biomasy a vybavení pěti druhy mléčného kvašení, které svou činností dále zlepšují i tak vysokou využitelnost organizmem. Navýšeny jsou látky zajišťující normální hladinu homocysteinu. Výsledný produkt má vlastnosti čistě přírodního výrobku.

Zelená potravina sladkovodní řasa Chlorella obsahuje vysoké množství rostlinných bílkovin (65% - rostlina s nejvyšším obsahem bílkovin), s dokonale vyváženou sestavou deficitních aminokyselin. Vysoký růstový chlorellový faktor (CGF) obsahující nukleotidy a peptidů podporuje imunitu a regenerační pochody. Vysoký obsah chlorofylu omezuje hnilobné a zánětlivé procesy. Obsahuje široké spektrum karotenoidů podporujících zrak a chránící pokožku a specifickou vlákninu odstraňující z organizmu chemické a lékové zbytky a těžké kovy. Využitelnost živin je nejméně devadesátiprocentní. Speciální zpracování zabezpečuje neporušenost chemické a fyzikální struktury obsažených mikroživin. Vzhledem k vysoké výkonnosti, snazší konzumaci a potřebě přesného dávkování malých množství byla zvolena tabletovaná forma prostého lisování.

Tyto dva přípravky mají univerzální preventivní účinek jako základ pro budování obranných mechanizmů upevňujících zdraví. Zabezpečují správný příjem a fungování v kombinaci se všemi dalšími preparáty programu MOSSSPCN. Všechny preparáty programu MOSS tak zaručují maximální dosažitelnou detoxikační schopnost díky obsahu a koncentraci látek, které na sebe vážou toxické látky, které organizmus potom umí rozpoznat jako cizí a vyloučit je z těla. Například pro vyloučení těžkých kovů doporučujeme zvýšit konzumaci levotočivého vitamínu C, L‑kyseliny askorbové na čajovou lžičku denně. Doporučená konzumace kombinace dvou základních prostředků první volby by měla být trvalá nebo vždy na začátku každého ze čtyř ročních období, alespoň však na jaře a na podzim. První prokazatelné preventivní účinky se dostavují v závislosti na stavu organizmu během jednoho až šesti týdnů. Roční průměrná cenová relace pak klesá na přibližně 600,‑Kč/měs.

 

Možné kombinace „Základního prostředku první volby“ s dalšími volitelnými „Problémově orientovanými prostředky programu MOSSSPCN. Kombinovat nebo užívat samostatně je lze v závislosti na jednotlivých onemocněních. Doporučit je lze na základě psychosomatického vyšetření, individuálního přístupu a osobního poradenství Všechny další problémově orientované prostředky MOSS mají stejný základ. Odlišují se navýšením nebo doplněním některých složek potřebných pro řešení konkrétního problému. V současné době se v SPCN vyrábí komplexní ozdravné potraviny pro biokorekci rakoviny, mrtvice, infarktu, cukrovky, srdečních a cévních problémů, osteoporózy a problémů s klouby. Podrobný popis jednotlivých ozdravných potravin podle druhu postižení uvádíme v knize „Osobní prevence“.

 

Všechny přípravky programu MOSSSPCN jsou dlouhodobě ověřované a dostupné v Centrech prevence SPCN. Jelikož se nejedná o léky, je nutné počítat s pozorovatelnými účinky v řádu měsíců. Bližší informace jsou dostupné po vyplnění členské přihlášky SPCN.

 

4. Zpětná kontrola zdraví členů sdružení

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Julie Kratinová - K rukám Ing. Tomkovi

Ďekuji za tento informační program, který je pro mne blahodárný a velmi poučný.
Ráda vyzkouším postupně všechny tyto produkty, kterým důvěřuji.
Zaujala mne informace o ,,Mikrovlnce". Je vidět, že tato společnost, chce lidem pomoci.
Zdravím Kratinová